Sıcak havalarda giyim

Yazın nasıl giyinmeliyiz ? Bayanlar için sağlıklı  giyim oldukça önemli bir konudur. Yaz kış fark etmez.

Yazın nasıl giyinmeliyiz ?

Bayanlar için sağlıklı  giyim oldukça önemli bir konudur. Yaz kış fark etmez. Dolaptan özenle seçilen kıyafetler en uygun takı ve ayakkabılarla süslenerek dışarı çıkmaya hazır hale getirilir. Eğer fiziğiniz düzgünse , aşırı kilonuz yoksa sıcak havalarda giyim sizin için çocuk oyuncağıdır. Saklamaya çalıştığı kusurları olan kişilerse sıcak havalarda işkence çekeceklerdir. Bu durumu ortadan kaldırmak isteyen kişiler şu dönemlerde spora başlamışlardır bile. Deniz sezonunun açılmasıyla bikini , mayo içerisinde güzel görünme arzusuyla dolan kişiler yoğun tempoya başlamışlardır. Erkekler için bu pek sorun olmamakla birlikte bir yerlerinin görünme korkusuyla da kıyafet seçmek zorunda değildirler. Diledikleri kıyafetleri diledikleri ölçüde giyebilirler. Giyim erkekler için daha kolay derken yalan söylemiyoruz.

Bayanların yazın nasıl giyinmeliyiz dediğinizde akıllarına gelen şeyler şort ve elbisedir. Özellikle güney bölgede yaşıyorsanız nem sizi kurutacağı için pantolon giymek işkence haline gelmektedir. Deniz kaçabileceğiniz kadar yakında da değilse kabus gibi yaz günleri sizi beklemektedir . Kısa etekler , kolsuz badyler imdadımıza yetişecektir. Tesettürlü bayanlar maalesef açık bayanlar kadar şanslı değildir. Onların yapabileceği tek şey daha ince kumaşlar tercih etmektir. Sandaletler şort ve elbise kombinlerinizi tamamladığı gibi ayaklarınızın terlemesini de ortadan kaldıracaktır. Tabi ki amele yanığı şeklinde tabir edilen yanıkların görünümünü saymazsak. Ben öyle bir şehirde yaşıyorum ki tişört ile gezmek bile ağustos ayında mümkün olmuyor. Bıraksalar günde üç kere duşa gireceğin durumda olduğun bu şehirler yaz aylarından en çok etkilenen yerlerdir. Erkeklerin şort tişört gezdikleri kızların pantolon giyemedikleri yerler olmuştur .  Ama işte bunun nedeni açıklık ya da rahatlık değil havanın meydana getirdiği durumlardır. Sıcak havalarda nasıl giyinmeliyiz diyorsak tabi ki bikini ve mayoları unutmamalıyız. Onları tamamlayan pareo, elbise çeşitleri de paramızı en çok harcadığımız şeylerin başında geliyor. Deniz kenarına inebileceğiniz kadar yakınsanız elbisenizin altında bikini daima hazır bulunacaktır. Kıyı şeridinde bulunan şehirler bu özelliğe sahiptirler. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte ince şeylere para vermek istemeyen bayanlar pazar mallarına hücum etmektedirler. 5 TL ile 10 TL arası ürünler alınabilen bu pazarlar özellikle yaz ayları için bulunmaz bir nimettir.

Sıcak havalarda sağlıklı giyim için uzmanlar doğal liflerden yapılmış giysilerin teri daha rahat emdiğini söylemektedirler. Vücuda yapışan tarzda kıyafetler hem rahatsız hissettirmekte hem de ter oranını artırmaktadır. Hava alabilen tarzda kıyafet giymek yaz ayları için oldukça önemlidir. Açık renkli elbise tercihi hem moda hem de sağlık açısından önemlidir. Güneşten tam olarak korumayacak giysiler tercih edilmemeli ve güneş yanıklarından bu şekilde korunulabilir. Bol elbiseler vücudun hava almasını ve ter oranının azalmasını sağlamaktadır. Özellikle yaşlı kişilerin başlarında geniş bir şapka ile dolaşmaları önerilmektedir. Giysiler terden dolayı çabuk kirlendiği için kolay yıkanır olmalıdır.

YORUMLARBir cevap yazın


Son Yazılan Sağlık Yazıları

Stres doğurganlığı etkiler mi?

Stres doğurganlığı etkiler mi?

Özellikle son yıllar da doğurganlık, kadınlar üzerinde birçok sebep ile azaldığı gözlenmektedir. Her sağlıklı › Yazının Devamı ..

Kafein bağımlılık yapar mı?

Kafein bağımlılık yapar mı?

Herkes gün içinde normal olarak çay, kahve gibi içecekler tüketmektedir. Çoğu insanlar ise çikolata ve kola tüketimini › Yazının Devamı ..

Dış gebelik (Ektopik hamilelik) hakkında herşey

Dış gebelik (Ektopik hamilelik) hakkında herşey

Dış gebelik nedir? Dış gebelik, normal gebelik gibi sperm hücresi ile yumurta hücresinin birleşmesi sonucu oluşur. › Yazının Devamı ..

Tüp bebek nasıl yapılır?

Tüp bebek nasıl yapılır?

Tüp bebek yöntemi nasıl uygulanır? Tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olmak isteyen birçok insan bu yöntemin bütün › Yazının Devamı ..