Bayanlar için en uygun spor

En uygun spor hangisidir ? Yaz aylarına girerken bayanlar ve erkekler kendileri için uygun olan sporu seçme gayretine düşmüşlerdir.

En uygun spor hangisidir ?

Yaz aylarına girerken bayanlar ve erkekler kendileri için uygun olan sporu seçme gayretine düşmüşlerdir. Önceleri az seçenek olduğu için bu iş kolaydı fakat şimdi çeşit çeşit spor türüyle karşılaşabiliyoruz ve bu  da kafa karışıklığına yol açıyor. Ne yapsak nereye gitsek diye diye zamanımızı boşa geçiriyoruz. Bayanlar için en uygun spor şeklinde bir genelleme yapmak ne kadar doğru bilemem . Fakat kas yapma amacı olmadığı için bayanların pilatese yöneldiğini gözlemleyebliyoruz. Özellikle bölgesel sıkıntıların bayanlar için kabus olduğunu düşünürsek pilates kendini kanıtlamış sayılıyor. Kalıcı bir vücut şekli pilates ile sağlanabiliyor.Zayıf insanların bile vücutlarını forma sokabilmek için yaptıkları bu spor şekli günümüzde iyice rağbet görmeye başladı. Yeni yeni salonlar açılmaya başladı ve bayanlar artık evlerinde cd ler sayesinde bile yapabiliyorlar. Salonlara ücret ödemek istemeyen bayanlar bu tip ekipmanlarla evlerinde de pilates yapabilmektedirler.

Fitness mı pilates mi yapmalıyım ?

Hızlı kilo vermek isteyen bayanlar için en uygun spor  kardiyo ve fitness olmaktadır. Çünkü pilatesin etkileri daha uzun dönemlerde kendisini göstermektedir. Eğer ki fazla kilonuz varsa ve sıkılaşmk sizin için ikinci plandaysa önce fitness ile başlayabilirsiniz. Daha sonra verdiğiniz kiloların kontrolünü sağlamak ve sıkılaşmak için pilatese devam edebilirsiniz. Saatler boyu çalışmayı gerektirmeyen yeni aletler sayesinde istediğiniz bölgeye yönelik de çalışma şansı elde edebilirsiniz. Çoğu salonda bulunan beslenme uzmanlarıyla da bir yeme listesi hazırlayarak yaz aylarına girerken kilo vermeniz daha da kolaylaşır. Fitness vücudu terleterek ve yorarak kilo verdirme eğilimindedir. Fazla yükleme yapılması bireye zarar verebilir. Pilates ise yattığınız yerden terlemek deyimini tam anlamıyla karşılamaktadır . Özellikle sıkı bir ete sahip olmak isteyen bayanlar için en uygun spor listesinin başında yer almaktadır .  Aletli pilates ve aletsiz pilates şeklinde grupları vardır. Aletli pilates daha profesyonelce yapılmaktadır. Fakat bunları yapmak istemiyorsanız hareketleri gözlemleyerek aletsiz pilatesi kendi kendinize yapmanız da mümkündür. Yaş olarak büyük olan bayanlar ise ufak ufak yürüyüşlerle enerji harcayabilirler. Vücudu tam olarak yormayan ufak hareketler ile sporlarını tamamlayabilirler. Yaş grubu yüksek kesim de pilatese yönelebilmektedir.Hocalar tarafından onları yormayan hareketler programlanmaktadır.

Her bayan kendine uygun bir spor bulabilir. Yani bayanlar için en uygun spor diye lanse edilen bir spor şekli belki de size uymayabilir. Deneyerek ve uzmanlardan yardım alarak kendinize en uygun spor şeklini belirleyebilirsiniz. Saatlerce uğraşmadan, ufak hareketlerle kendi spor şeklinizi bile oluşturabilirsiniz. Evlerinde spor yapan bayanların sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Param yok diye bahane üretmeyi bırakıp biz de internetin nimetlerinden faydalanabiliriz. Şu an arama motoruna istediğimiz bölge hareketlerini yazarak bile işe başlayabiliriz. Çalışan bayanlar bile salonlara yazılıp sporlarını aksatmıyorlarsa ev kadınları da kabuklarına çekilmemelidir. Spor her yaşta, her bedene faydalıdır.

YORUMLARBir cevap yazın


Son Yazılan Sağlık Yazıları

Stres doğurganlığı etkiler mi?

Stres doğurganlığı etkiler mi?

Özellikle son yıllar da doğurganlık, kadınlar üzerinde birçok sebep ile azaldığı gözlenmektedir. Her sağlıklı › Yazının Devamı ..

Kafein bağımlılık yapar mı?

Kafein bağımlılık yapar mı?

Herkes gün içinde normal olarak çay, kahve gibi içecekler tüketmektedir. Çoğu insanlar ise çikolata ve kola tüketimini › Yazının Devamı ..

Dış gebelik (Ektopik hamilelik) hakkında herşey

Dış gebelik (Ektopik hamilelik) hakkında herşey

Dış gebelik nedir? Dış gebelik, normal gebelik gibi sperm hücresi ile yumurta hücresinin birleşmesi sonucu oluşur. › Yazının Devamı ..

Tüp bebek nasıl yapılır?

Tüp bebek nasıl yapılır?

Tüp bebek yöntemi nasıl uygulanır? Tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olmak isteyen birçok insan bu yöntemin bütün › Yazının Devamı ..