Fitness ile zayıflamak için 5 neden

Fitness ile kilo vermek mümkün mü ? Günümüzün en büyük sorunlarından biri obezite dir.

Fitness ile kilo vermek mümkün mü ?

Günümüzün en büyük sorunlarından biri obezite dir. Bunun nedeni ise hızlanan dünya yaşamı bunun getirdiği sağlıksız fast food yiyecekler bunun tüketiminin artmasıyla beraber insanlarda aşırı kilo alımı ve kilo alımıyla obezite nin gelmesi ve insanlarda büyük hastalıklara yol açmasıdır. En başından kalp damar hastalıkları eklem ağrıları çabuk yorulma az iş yapma hepsinin temelinde bu sorun yatmaktadır. Peki, bu sorunu yaşamayanlar nasıl yapıyor sizce? Tabii ki sağlık beslenmenin yanı sıra sağlık bir spor yapıyorlar. İşte günümüzde en güzel sporlardan biri Fitness tır. Fitness ile zayıflamak konusu bu noktada ön plana çıkmaktadır. Yaklaşan yaz aylarında kim güzel bir vücuda sağlıklı bir bedene sahip olmak istemez ki? Karşı cinsin dikkatini çekmek için ne kadar önemlidir formda bir bedene sahip olmak hem dış görünümümüzü hem sağlığımızı vuran bu obezite sorununu ortadan kaldırmak için son zamanlarda ünlü isimlerinde yaptığı vücut u hareketsizlikten kurtaran sporların başında gelen Fitness tır.

İsminden de geldiği üzere fit bir bedene ulaşmak için zayıflamak için fitness yapmak çok güzel bir seçenektir. Her gün yapılan yüzlerce mekik ya da karın sıkıştırma hareketleri de bel bölgesinde yağ atmak ve beli İnceltmek için yeterli değildir. Çünkü bu hareketlerin temel İşlevi bel bölgesindeki kasları kuvvetlendirerek buraya gergin bir görünüm kazandırmaktır. Fitness ile kilo vermek için fitness yaparken gündelik hayatta birçok doğru sandığımız yanlışlarla çalışma programımızı yönlendiririz. Ama şunu unutmamalıyız ki; bilinen birçok yanlış bilgi, bizlerin sakatlanmasına, spordan soğumasına ve en önemlisi hayatımızı zindana çevirmesine sebep olur.

 

Fitness yapmanın faydaları nelerdir ?

1) Güzel bir cinsel yaşamınız olsun isterseniz yapmanız gereken en önemli spor Fitness tır. Partnerinizle uyumunuzu neredeyse mükemmelleştirmenizin yanı sıra vücutlarınıza estetik bir görünüm ve kalp nefes alımlarınızda muhteşem bir denge sağlayarak cinsellik performansınızı ve aldığınızın lezzeti en yüksek seviyeye çıkarır.

2)  Fitness yapmanın faydaları içerisinde bir diğeri: eklem ağrılarınızdan bütün gün bilgisayar başında oturanlar için estetik olmayan görünümden sıkıldıysanız fitness bedeninizi o kadar estetik bir görüntüye sokacaktır ki sizi tanıyanlar çok şaşıracak ve asil bir görünüşe sahip olacaksınız.

3) Merdivenleri çıkarken bile zorlanıyor nefes nefese mi kalıyorsunuz kendinizi sürekli yorgun mu hissediyorsunuz bunların çoğu sağlıksız nefes alış verişleri yüzündendir. Fitness yapmak nefesiniz dengeye kavuşturur ve aldığınız oksijen miktarı optimum seviyeye çıkar ve size zinde enerjik bir yapı katar.

4) Yediğiniz yemeklerden tat alamıyorsanız fitness sayesinde bedeniniz temizlenecek ve eskiden aldığınız tadın 10 katı daha fazla lezzet alan reseptör miktarınız artacak ve iştahsızlık probleminiz ortadan kalkacaktır.

5) Son olarak Fitness harika bir antioksidan atımı sağlayan bir spordur. Vücudunuzun antioksidan atımı o kadar hızlanacak ki cildiniz tazelenecek bununla beraber güzel bir görünüme sahip olacak neredeyse on yaş gençleşeceksiniz. Bu nedenler sizce sizi mutsuz hayattan mutlu bir hayata güçlü bir bedene sahip olmaya sürüklemeye yetmez mi? Bir an önce Fitness’a başlayın ve zamanla eski sizle yeni sizin arasındaki farkı eğlenerek anlayın.

YORUMLARBir cevap yazın


Son Yazılan Sağlık Yazıları

Stres doğurganlığı etkiler mi?

Stres doğurganlığı etkiler mi?

Özellikle son yıllar da doğurganlık, kadınlar üzerinde birçok sebep ile azaldığı gözlenmektedir. Her sağlıklı › Yazının Devamı ..

Kafein bağımlılık yapar mı?

Kafein bağımlılık yapar mı?

Herkes gün içinde normal olarak çay, kahve gibi içecekler tüketmektedir. Çoğu insanlar ise çikolata ve kola tüketimini › Yazının Devamı ..

Dış gebelik (Ektopik hamilelik) hakkında herşey

Dış gebelik (Ektopik hamilelik) hakkında herşey

Dış gebelik nedir? Dış gebelik, normal gebelik gibi sperm hücresi ile yumurta hücresinin birleşmesi sonucu oluşur. › Yazının Devamı ..

Tüp bebek nasıl yapılır?

Tüp bebek nasıl yapılır?

Tüp bebek yöntemi nasıl uygulanır? Tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olmak isteyen birçok insan bu yöntemin bütün › Yazının Devamı ..