Detoks diyeti ile zayıflama

Detoks diyeti ile kaç kilo verilir ? Son dönemlerde ortaya çıkan çeşitli diyet şekilleri insanları kuşkuya düşürmektedir.

Detoks diyeti ile kaç kilo verilir ?

Son dönemlerde ortaya çıkan çeşitli diyet şekilleri insanları kuşkuya düşürmektedir. 3 günde bilmem kaç kilo 5 günde 7 kilo gibi reklamlarla tanıtılan diyetler bu kiloları gerçekten verdirebilir fakat diyet sonrası bu kiloların ne kadarını geri alacağınızı siz de tahmin etmektesinizdir. Sürekli yapılmayan diyet ya da spor vücut deformesinin başlıca sebeplerindendir. Hızlı kilo almak ve vermek görüntünüzü bozmakla kalmaz iç organlarınızda da hasar bırakabilir. Yine son aylarda en çok karşımıza çıkan diyet önerisi detoks diyeti olduğunu görmekteyiz. Uzmanlar detoksun bir diyet değil yaşam şekli olması gerektiğini söylemektedirler. Bu diyeti yaparken önemli olan yedikleriniz değil vücudunuza sokmadığınız besinlerdir. Toksinlerden arınmayı bu diyetlerle kısa sürede yapabilirsiniz. Ama bunu bir yaşam şekli haline getirirseniz uzun dönemde kolay bir şeklinde vücudunuzu toksinlerden arındırabilirsiniz, böylelikle sağlıklı zayıflamak için diyet önerisini kullanmış olursunuz.

Detoks diyeti ile zayıflama için önemi olan ne yediğiniz ne içtiğiniz değil yediklerinizin doğal halleriyle işlenmemiş şekillerde tüketilmelidir. Bu nedenle büyük sağlık kuruluşları topluluklar halinde insanları detoks yapmak için doğal yaşam yerlerine götürmektedirler. Yediğiniz meyvelerin hormonsuz olması , işlenmemiş gıdalar tercih etmeniz bile bir detoks şeklidir. Ama denildiği gibi bunu kısa bir süre içinde yapmak değil uzun süre içinde bir daha toksin almamak şeklinde yapmak önemlidir. Uzmanlar tarafından verilen tüyoların başında alkali su içme gelmektedir. Vücudun asidik yönde olan dengesini bazik yapmaya yarayan bu su evinizde kolaylıkla da hazırlanabilir. Eğer evinizde ufak ufak detoks yapmak istiyorsanız içtiğiniz içme sularına bir miktar limon sıkabilirsiniz. Limon vucudu çok kolay alkalize eden besinlerin başında gelmektedir. Çorbaya, yemeklerinize kullandığınız limonu artırmak toksinlerden arınmanız için bir başlangıç olabilir. Önemi diğer bir şey ise beyaz gıdalardan uzak durmaktır. 3 beyaz: un, tuz, şeker detoksun düşmanları olarak ilan edilmiştir. Bu 3 beyazdan uzak durarak toksinlerden temizlenmeye başlayabilirsiniz. Detoks diyet ile kilo verme sadece yeme içme ile değil ruh ile de ilgilidir. Uzmanlar kıskançlık, kin gibi duyguların vüdumuza toksin yükleyen şeylerin başında geldiğini söylemektedir. Yani önce vicdani detoks sonra detoks diyeti yapılmalıdır. Gün içinde yaşadığımız strest ve sıkıntılar bizi negatif yönde etkileyerek toksinlerle donatmaktadır. Detoksunuza başlarken önce kendinizi bu sıkıntılardan arındırmalı daha sonra yeme içme alışkanlığınızı değiştirmelisiniz.

Yemek yeme alışkanlığınız yaşam şekliniz olmalıdır. Yani üç beş günlük muhteşem diyetler şeklinde değil zararlı yiyeceklerden uzak kalmanız ya da en az düzeyde tüketmeniz bu alışkanlığınızı düzenleyecektir. Detoks da bir yaşam şeklidir. Önce kalbinizde beyninizde başlayan detoks daha sonra yeme düzeninize yayılacak ve sizi rahatlatan bir yaşam  şekli  olacaktır. Toksinlerden en çok etkilenen organımız şüphesiz beyindir. Bütün sıkıntılarımızı düşüncelerimizi taşıyan beyin toksinlerden en zor arınan organdır. Vücudumuzu toksinlerden arındırırken beynimizde başlayacağımız yolculuk detoksumuz için çok yararlı olacaktır. Vicdan detoksu zaten beden detoksunun başlamasına yardımcı olacaktır.

YORUMLARBir cevap yazın


Son Yazılan Sağlık Yazıları

Stres doğurganlığı etkiler mi?

Stres doğurganlığı etkiler mi?

Özellikle son yıllar da doğurganlık, kadınlar üzerinde birçok sebep ile azaldığı gözlenmektedir. Her sağlıklı › Yazının Devamı ..

Kafein bağımlılık yapar mı?

Kafein bağımlılık yapar mı?

Herkes gün içinde normal olarak çay, kahve gibi içecekler tüketmektedir. Çoğu insanlar ise çikolata ve kola tüketimini › Yazının Devamı ..

Dış gebelik (Ektopik hamilelik) hakkında herşey

Dış gebelik (Ektopik hamilelik) hakkında herşey

Dış gebelik nedir? Dış gebelik, normal gebelik gibi sperm hücresi ile yumurta hücresinin birleşmesi sonucu oluşur. › Yazının Devamı ..

Tüp bebek nasıl yapılır?

Tüp bebek nasıl yapılır?

Tüp bebek yöntemi nasıl uygulanır? Tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olmak isteyen birçok insan bu yöntemin bütün › Yazının Devamı ..