Sporla ilgili motive edici filmler

Spor motivasyon film önerileri nelerdir ? Sporla ilgili motive edici filmler konusuna giriş yapmak gerekirse Hollywood başta olmak dünya sinemasında bir çok örnek bulunuyor.

Spor motivasyon film önerileri nelerdir ?

Sporla ilgili motive edici filmler konusuna giriş yapmak gerekirse Hollywood başta olmak dünya sinemasında bir çok örnek bulunuyor. Genelde dipten kurtulma ve başarıyı yakalama konularını deşer bu filmler. Kahramanın tek başına kalıp herşeyini  kendini adadığı spor ile tekrar kazandığını sıkça görmüşsünüzdür. İzlediğinizde belki de doping etkisi yapabilecek bu filmler kazanma arzusunu farklı biçimlerde anlatmış.

Akla ilk gelen spor olarak futbol ile devam edersek, spor motivasyon film önerisi olarak Goal filmini verebiliriz. Kahramanımız yaşamını futbol aşkı üzerine kurmuş olan bir gencin başından geçenler üzerine kurulmuş bir film serisi. Başrolün adı Munez. Santiago Munez.. Zaten film Fifa tarafından tanınıyor.Transferler, maçlar, ailevi sorunlar, kendi içindeki sorunlar.. Geniş izleyici kitlesini hedef alan film sonu iyi bitenlerden, kaç kişi David Beckham ile beraber futbol oynayabilir ki? Seri 3 filmden oluşuyor. Meksika’dan İngiltere’ye, İspanya’ya. Hırsı kısmen de olsa tetikleyenlerden.

Daha hırsla motive olan biri iseniz direkt sporla ilgili motive edici filmler içerisinden çeşit olarak boksa yönlendiriyor filmler bizi. Burada da akla ilk gelen isim tahmin edebileceğiniz gibi Rocky. Yoksul ve kimsesiz olan bir boksörün yaşamından kesitlerle direkt kendinizi antreman sahasına atabilirsiniz. Filmin 10 dalda en iyi film, en iyi yönetmen ve en iyi kurgu dallarında 3 Oscar almış olmasını söylemekte yarar var. Seri 6 filmden oluşuyor.

 

Bir diğer boks filmi Million Dollar Baby azmin nerelere yükselteceğini kadın boksör tanımıyla izleyicilere vermiş. 2004 yılında amerikan yapımı dram türündeki bu filmin konusunu açacak olursak büyük dövüşçüler yetiştirmiş olan eğitmen daha önce hiç kız çalıştırmamıştır. Bir şekilde kız öğrencisi olur ve film aslında buradan sonra başlar. Spoiler vermek istemediğimizden filmde azmin önemini yansıtamadık emin olun izlediğinize pişman olmazsınız, film sizin spora motivasyonu artıran filmler ihtiyacınızı bir nebze olsun gidermeye yardımcı olacaktır.

Konuya dövüşten devam edelim. Bu sefer konu bir kolej öğrencisi. Bu da 2008 yapımı bir Amerikan filmi. Okula yeni gelen kişinin okulun serserisini altetmeye çalıştığını görebilirsiniz. Tabi yazıldığı gibi kısa sürmüyor. Hırsın başarıya sürüklediği filmlerden.

Diğer motive edici spor filmlerine bakarsak Robert De Niro’lu Ragin Bull, Gene Hackman’lı Hoosiers, 4 gencin hikayesini anlatan ve 4 farklı dalda Oskarlara aday Breaking Away, 11 Oskar adaylığı kazanmayı başarmış bir baş yapıtolan 1942 yapımı Garry Cooper’li The Pride Of Yankees, 1982 Yılında En İyi Film Oskarını kazanan Chariots of Fire,  A League of Their Own (1992), For Love of the Game (1999), White Shadow (1978) bunlara ek olarak Invincible, The Longest Yard, Hoop Dreams, Brian’s Song ve Jerry Maguire filmleri örnek verilebilir..

Tabi herşeye sadece izleyici gözüyle bakmamak lazım. Hayatın başrolünde biz varsak atak durumunda da biz olmalıyız. 2 saatlik film sonunda 4 saat de 400 gün de motive kalmak bizim elimizde. Zaten şu da var ki bahsettiğimiz en bilinen filmlerden biri olan boksör Rocky’nin de başarılı olmasını sağlayan bu.

YORUMLARBir cevap yazın


Son Yazılan Sağlık Yazıları

Stres doğurganlığı etkiler mi?

Stres doğurganlığı etkiler mi?

Özellikle son yıllar da doğurganlık, kadınlar üzerinde birçok sebep ile azaldığı gözlenmektedir. Her sağlıklı › Yazının Devamı ..

Kafein bağımlılık yapar mı?

Kafein bağımlılık yapar mı?

Herkes gün içinde normal olarak çay, kahve gibi içecekler tüketmektedir. Çoğu insanlar ise çikolata ve kola tüketimini › Yazının Devamı ..

Dış gebelik (Ektopik hamilelik) hakkında herşey

Dış gebelik (Ektopik hamilelik) hakkında herşey

Dış gebelik nedir? Dış gebelik, normal gebelik gibi sperm hücresi ile yumurta hücresinin birleşmesi sonucu oluşur. › Yazının Devamı ..

Tüp bebek nasıl yapılır?

Tüp bebek nasıl yapılır?

Tüp bebek yöntemi nasıl uygulanır? Tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olmak isteyen birçok insan bu yöntemin bütün › Yazının Devamı ..