Zumba dansı ile zayıflamak

Spor çeşitleri gitgide artmaktadır. Başka ülkelerin spor çeşitlerinden yararlandığımız gibi kendi spor şekillerimizi de ortaya çıkarmaktayız.

Spor çeşitleri gitgide artmaktadır. Başka ülkelerin spor çeşitlerinden yararlandığımız gibi kendi spor şekillerimizi de ortaya çıkarmaktayız. Oryantal bile şu an çoğu spor salonlarında yaptırılmakta ve kayda değer kalori yakımını sağlamaktadır. Zumba da bu sporların arasında karşımıza çıkmaktadır. Zumba nedir önce buna bakacak olursak Latin dans ritmlerinden oluşturulmuş bir dans-fitness şeklidir. Yani hem zumba dans olarak öğretilmekte hem de terleyerek kalori yakımını hızlandırmaktadır, zumba dansı ile zayıflamak mümkündür.  Dans şeklinde olduğu için katılımcılar egzersiz yaptıklarının farkında varmadan eğlenerek kalori yakmaktadırlar. Fitness gibi programlı olmadığı için de bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Şu an çoğu spor salonlarında zumba seansları yapılmaktadır. Eğlenerek kalori yakmak gerçekten güzel olmalı,denemeye de değer.

Zumba dansı yararları ise çoğu spordan fazla olabilir. Terapilerden bile fazla stres atmanızı sağlamaktadır. Müzik eşliğinde yapılması size ayrı bir eğlence olacaktır. El ayak koordinasyonu sağlamanız açısından da önemini dersleriniz ilerledikçe fark edeceksiniz. Hareketler gerçekten vücut şeklini düzene sokmaya yönelik olduğu için ilerleyen seanslarda yararını göreceksiniz. 1 saat boyunca kişinin yaşına ve kilosuna göre değişmekle birlikte 600 ila 1000 kalori arasında yakım gerçekleşir. Bu gerçekten iyi bir miktardır. Ayrıca ter ile toksin atımını da göz önüne alacak olursak zumba yararları açısından modern sporların arasında liste başı olmaya adaydır. Bazı bireyler fitness programlarından sıkılmakta ve hangi hareketi kaç  kere yaptığını unutmaktadır. Zumba bu yönüyle de sizi rahatlatıyor ve hangi hareketi kaç kere yapmanız gerektiğini düşünmeden seansı tamamlamış oluyorsunuz. Farkında olmadan egzersiz yapmak isteyenlerin ortak tercihi zumba seanslarıdır. Kalp problemi yaşamayan ve yüksek tansiyonu  bulunmayan herkes zumba yapabilir. Yaş kriteri kilo problemi yoktur. Çocuklar için ayrı bir şekli, yetişkinler için de ayrı bir şekli vardır. Suda spor yapmayı sevenler için bile bir zumba şekli mevcuttur. Hatta sadece spor yapmak isteyenler değil zayıf olup kalori yakmaya ihtiyacı olmayan kişiler bile zumba yapmaktadır. 1 saatin sonunda yorgunluktan ziyade bireyler enerjiyle dolmaktadırlar. Sırf stres atmak için bile zumba  seanslarına katılanlar olduğu söylenmektedir.

Zumba fitness ile nasıl kilo verilir ?

Zumba fitness nedir sorusuyla artık çok karşılaşmamaktayız. Çünkü halkın büyük çoğunluğu tarafından bilinmektedir. Zumba fitness ile zayıflamak ve kilo vermek isteyen birey haftada en az iki gün birer saat yapmalıdır. Uygun diyet programıyla ayda 10 kiloya kadar vermek mümkündür. Diyetine dikkat etmeden 5 kilo veren bireyler de karşımıza çıkmaktadır. Yani kilo vermek istiyorsanız zumbayı diyetle destekleyerek hemen başlayabilirsiniz. Spor salonlarına yazılırken hocanın lisanslı olmasına özen gösterilmelidir. Bilinçsiz hocalarla karşılaşılması kötü sonuçlar doğurabilir. Bir internet sitesinde bunun eğitimini almış kişiler listelenmiştir ve bu listede yer almayan kişiler gerek bir eğitmen değildir. Bu şekilde zumba dansı öğretmeye çalışılan salonlardan kaçınılmalıdır. Her spor dalı gibi bu dal da uzman kişiler tarafından yapılmazsa zararlıdır.

YORUMLARBir cevap yazın


Son Yazılan Sağlık Yazıları

Stres doğurganlığı etkiler mi?

Stres doğurganlığı etkiler mi?

Özellikle son yıllar da doğurganlık, kadınlar üzerinde birçok sebep ile azaldığı gözlenmektedir. Her sağlıklı › Yazının Devamı ..

Kafein bağımlılık yapar mı?

Kafein bağımlılık yapar mı?

Herkes gün içinde normal olarak çay, kahve gibi içecekler tüketmektedir. Çoğu insanlar ise çikolata ve kola tüketimini › Yazının Devamı ..

Dış gebelik (Ektopik hamilelik) hakkında herşey

Dış gebelik (Ektopik hamilelik) hakkında herşey

Dış gebelik nedir? Dış gebelik, normal gebelik gibi sperm hücresi ile yumurta hücresinin birleşmesi sonucu oluşur. › Yazının Devamı ..

Tüp bebek nasıl yapılır?

Tüp bebek nasıl yapılır?

Tüp bebek yöntemi nasıl uygulanır? Tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olmak isteyen birçok insan bu yöntemin bütün › Yazının Devamı ..